Producenci

Spory o Tadeusza Kościuszkę w polskiej historiografii i literaturze

Spory o Tadeusza Kościuszkę w polskiej historiografii i literaturze

Książka "Spory o Tadeusza Kościuszkę w polskiej historiografii i literaturze w latach 1792-2016" autorstwa Longiny Ordon

Więcej szczegółów


60,00 zł brutto

4 dostępnych

W ramach obchodu Roku Kościuszki 2017 Polska Fundacja Kościuszkowska wydała książkę Spory o Tadeusza Kościuszkę w polskiej historiografii i literaturze w latach 1792 – 2016 autorstwa Longiny Ordon. Autorem Słowa Wstępnego jest Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

Monografia pokazuje wielowymiarowość niezwykłego człowieka, jakim był Tadeusz Kościuszko. Nierzadko też oceny Jego myśli i czynów były powodem sporów: od uwielbienia i podkreślania wielkości bohatera poprzez sądy nieprzychylne aż do tworzenia czarnej legendy. Jesteśmy przekonani, że należy utrwalać w świadomości narodowej młodego pokolenia dziedzictwo i inspiratorską rolę ideowo – polityczną czynów Tadeusza Kościuszki wobec tendencji ukazywania wybiórczej, komercyjnej, a nade wszystko powierzchownej wiedzy o Kościuszce, zwłaszcza we współczesnych mainstreamowych mediach.
Książka zapewne bardzo wzbogaci wiedzę czytelników o Tadeuszu Kościuszce, który wyrastał swoimi poglądami i działaniami ponad przeciętność oraz przyczyni się do przywróceniu Mu należnego miejsca nie tylko w dziejach Polski, ale również Europy i całego świata.
Publikacja zawiera streszczenia w języku angielskim, rosyjskim, niemieckim i francuskim

Książka ma objętość 424 stron, w tym 50 stron barwnych ilustracji, zawiera bogaty
spis literatury i indeks osób. Cena 60 zł.
Koszt dostawy – 10 zł, za pobraniem 19 zł 50 groszy.
Przy zakupie 5 egzemplarzy – przesyłka gratis.
Przy zakupie 10 egzemplarzy – jedenasty egzemplarz za 1 zł.
Ze względu na okolicznościowe wydanie publikacji ilość jej egzemplarzy jest ograniczona.

Koszyk  

jest pusty